Nortal (webmedia) börsile (WEB1T ???)

Kommentaari jätmiseks loo konto või logi sisse

 • Image Hosted by ImageShack.us

  Tutvustus ettevõte kodulehelt:

  Webmedia, founded in 2000, has been the fastest growing software development company in the Baltic States ever since.

  Today, Webmedia is one of the largest software development companies in the Baltics, currently employing close to 300 people in software development with front offices and development in Estonia, Lithuania and Denmark, and an additional development centers in Romania and Serbia. We started our international activities in 2004 and we expect to grow them rapidly over the coming years.

  We specialize in high-end software development, employing hand-picked specialists and training them on a constant basis to sustain our quality and competence levels.

  We have built up our business to support the near-shoring model as we have five development centers in Estonia, Lithuania, Romania and Serbia.

  Our strategy is to build up a network of companies in Europe that support the near-shoring development process and utilize our flexibility in resource usage and our ability to adjust quickly to market movements. We are utilizing different business models for different countries including subsidiaries, joint ventures and strategic partnerships with leading local companies.

  We believe in long-term partnerships and are thus always prepared to invest our time and effort into making them work and last. We know that only the best people can add real business value and we are working hard to build and sustain a team of top specialists powered by a highly professional corporate culture and strong management.

  Image Hosted by ImageShack.us Image Hosted by ImageShack.us
 • Kas kogu raha läheb Webmedia kasvuks, või võtavad osa sellest praegused omanikud välja?
 • Et siis mis.
  Tundub hea kompanii olevat esmapilgul
 • Uudis siis pigem, et nad börsile EI läinud.
 • Mitte päris. Kunagi lubasid, et kui 500 mio käivet, siis lähevad. Praegu niipalju veel pole.
 • äp: Enterprise Investors`i (EI) riskikapitali eest vastutav partner Rafal Bator kinnitas, et kavatseb Webmedia viie aasta jooksul börsile viia. Batori sõnul on nende eesmärk Webmediasse tehtud investeeringut kasvatada kolme- kuni neljakordseks. See tähendab, et IPOst loodavad nad saada ca 300-450 miljonit krooni.
  http://www.ap3.ee/article/2010/7/20/enterprise-investors-viib-webmedia-borsile
 • mis piir on 500m kr ehk siis 30m eur käive? mõne suurfondi min investment ?
 • asjast huvitatutel oli võimalik küsimusi esitada. Tavapärase p*arahe vahel oli ka mõni asjalik küsimus.
 • Kotka: katsume kiirelt kasvada börsile mineku jaoks

  Eesti suurima tarkvaraarendaja ASi Webmedia juht Taavi Kotka ütles pärast ostulepingu allkirjastamist ASi Microlink Eesti infohalduse osakonna omandamiseks, et ettevõtte suund on kiirel kasvul. Eesmärgiks on olla börsikõlbulik kolme-nelja aasta pärast.

  „Katsume kõikides oma põhivaldkondades võimalikult kiirelt kasvada, et annaks börsi mõõdu välja,“ sõnas Kotka. Tema sõnul on Webmedia grupi järgmiste aastate eesmärk kasvatada oma käivet sedavõrd, et erinevate riikide lõikes, kus ettevõte tegutseb, teenitaks kasumina 5-7 miljonit eurot. „See on miinimumlatt, millest üle hüpata, et üldse börsile minna,“ lisas Kotka.
 • Kas Webmedia konkureerib mingis osas turul ka Delfiga?
 • Eelmise nädala Ekspressis põhjalik kirjutis Nortalist.
 • Kirjutise point oli minu arvates: ehita firmat, võta riske, tekita töökohti, maksa makse, sisene tagasilöökidest heitumata välisturgudele jne ja siis kui on ettevõtte eluteel raskem hetk, tuleb härra Toivo Tänavsuu ja kirjutab kõigest sellest parastava pateetilise tooniga sensatsiooniloo. Ma ei tea Nortali siseelust eriti midagi (ausalt öeldes see gossipi pool ei huvita ka eriti - tean ainult, et edumeelne ja kiirelt arenenud kõrge lisandväärtusega ettevõte). Aga sellised dramaatilised ajakirjanduslikud võtted nagu "Kotka nägi inimest. Alamäe jälgib inimressurssi" jne, millest see lugu kubises, on lihtsalt bollocks*.

  *Hint: Igas normaalses ettevõttes on tehakse samaaegselt mõlemat.
 • Ah tead äriettevõtete sisest musta pesu ajakirjanduses pestes jääb mustus külge nii pesijatele (ajakirjanikud) kui ka pestavatele.
 • Oli minulgi aastaid Ekspress koju tellitud. Mingi hetk hakkas tunduma, et sisu on kesiseks jäänud... ja iga nädal jäi silma, et keegi Toivo Tänavsuu on üllitanud täiesti küündimatu IT-valdkonna artikli. Tol ajal viljeles ta positiivsusest nõretavate "järgmise Skype" edulugude kirjutamist. Isiklikult mul selle selliga kokkupuuted puuduvad, aga naljakal kombel said just tema artiklid kaalukeeleks, miks otsekorralduse tühistasin. Ma ei soovi, et minu raha eest rumalusi toodetaks.
 • Kuidas turgu hõivata:

  1. Mõtle välja üks MamboJambo®
  2. Kuuluta see standardiks mida ainult sina tohid kasutada
  3. Palu see omadel jopedel igasse riigihankesse kirjuatada
  4. Loe raha.
 • Lenzer

  3. omasid jopesid pole üldse vaja, piisab sellest kui esimene riigihange võita ja et mambojambo oleks piisavalt keerukas, et konkurendid ei suudaks jätkuhangetel konkureerida
 • Normaalne oleks hoopis nõuda, et firma pakuks standarseid lahendusi, mida on võimalik pärast kellelgi teisel üle võtta, mitte ei kasutaks enda leiutatud frameworke ja teeke.

  Sattusin rääkima ühe statistikaametis töötava inimesega, ütles, et nad olid väga õnnetud ise ka kõik selle hanke üle aga midagi muud polnud teha, Nortali jura oli end neile sinna sisse söönud, või söödetud siis süsteemidesse.
 • skel, sõltumata standardsetest lahendustest, on IT-arenduste puhul oluliselt lihtsam töötada selle partneriga, kes tunneb su äriloogikat. Eriti avalikus sektoris, kus infosüsteemid on väga keerulised ja omavad väga erinevaid seoseid teiste andmebaaside, registrite ja kõige muuga veel.
  Äriloogika tundmine aitab IT-firmal teha palju täpsema pakkumise kui konkurendid (töömahu hinnang on täpsem) ja teiseks välistab riski, et mingeid etappe on vaja hakata üle või ümber tegema, sest testimisel selgus, et midagi on puudu/üle/katki.
  Lisaks sellele on see ka hankijale odavam, kuna protsess sujub kiiremini ja sujuvamalt, süsteemid saavad tõenäoliselt õigeks ajaks valmis ja mingite ootamatute anomaaliate tõenäosus on väiksem.
 • Ilmselgelt see kellega varem on koostööd tehtud paremini kursis äriloogikaga aga see ei tähenda et alati igal juhul peaks neid eelistama ning laskma neil teha enda leitatud tehnoloogiaga lock-ini.

 • Tehnoloogiline lock-in on saatanast, sellega ma olen nõus. Ja samuti kehvalt koostatud hanked, kus jäetakse tähelepanuta litsentsitingimused ja tulevased püsikulud.
 • Kas sellele Draaxi kommentaarile miinuse pannud võiksid ka selgitada, mis selles kommentaaris valesti või halvasti on öeldud?
  Loogiline ja lihtne. Kui hankija jaoks on tähtaegne ja töötav süsteem prioriteet nr 1, siis kirjutatakse ka hanketingimused vastavaks (hinnal väiksem osakaal). Vahel kasutatakse selleks ka koostööpartnerite know-howd (muide, siin ei ole Nortal mingi erand - analoogset sisendit annavad hankijatele paljud partnerid).
  Legacy lock-in on tõepoolest paha - selle vältimine on aga hankija pädevuses - pole mingi probleem kirjutada hankesse sisse tingimused, mis nõuavad "laialt kasutatava platvormi" kasutamist. Kui seda tehtud ei ole, tuleb nõuda selgitust. Vahel võib olla mõjuvaid põhjuseid (n: olemasoleva suure süsteemi täiendamine suhteliselt väikeses mahus).
  Lahtiütelus: viimase aasta jooksul olen olnud episoodiliselt erapooletu konsultant (tuttav korraldab hankeid, ise ei ole enam seotud riigihangetega mingil moel) mõningate hangete tingimuste osas.
 • Nortal olnud hiljuti aktiivne tehinguturgudel.


  Nortal kaasas võlakirjaemissiooniga 12 miljonit eurot
  Rahvusvaheline tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal kaasas institutsionaalsetelt investoritelt Soomes ja Balti riikides võlakirjade emiteerimisega 12 miljonit eurot, mida ettevõte kasutab muuhulgas USA ettevõtte Dev9 ostu finantseerimiseks ja Saksamaal tegevuse laiendamiseks.

  «On hea meel, et kahel järjestikusel aastal läbi viidud võlakirjaemissioon on tõestanud, et investorite huvi ettevõtte vastu on kõrge ning meie tulemused on tekitanud neis usalduse ja kindlustunde. Lähiajal Tallinna börsil võlakirjade noteerimise kavatsust meil ei ole,» ütles Nortali juhatuse liige Andre Krull BNS-ile.

  Võlakirjad on 5-protsendise intressimääraga ning lunastustähtpäevaga 25. mai 2022. Võlakirjaemissiooni korraldas Evli Bank, märkimist viis läbi Redgate Capital.

  Kolmapäeval teatas Nortal USA pilveteenustele spetsialiseerunud tarkvara- ja konsultatsiooniettevõtte Dev9 ostust, kuid selle tehingu maksumus ei kuulu avaldamisele. Seda tehingut finantseeriti võlakirjaemissiooniga, kus osalesid olulisel määral muuhulgas ka Swedbanki ja SEB pensionifondid.


  Ja teade Dev 9 ostust. Nortal acquires Dev9, a US cloud engineering company
  As one of the top North American AWS Advanced and Google Cloud Premier partners, Dev9 delivers innovation through software development rooted in continuous integration and delivery (CI/CD), automation and cloud.
  “This merger enriches our offerings, in the U.S. and globally, by enhancing existing data-driven technology capabilities and adding significant depth to cloud modernization,” adds Shvaikovsky.
  “For the past 8 years, Dev9 has assembled an exceptional team of world-class software development and cloud transformation innovators who collaborate long-term with clients to tackle their most complex technology initiatives,” says Matt Munson, co-founder and CEO of Dev9. “Together with Nortal’s global delivery presence and business domain and industry expertise, Dev9 teams will now serve customers round-the-clock with high caliber, end-to-end best practice solutions.”
  Nortal and Dev9 will merge their current U.S. management and teams, becoming the foundation for Nortal’s North American expansion. Dev9 CEO, Matt Munson, will continue to lead the Dev9 team as part of Nortal Group.


 • NORTAL: €50 million bond issue to bolster Nortal’s expansion and accelerate growth
  Nortal has concluded a €50 million bond issue to bolster the company’s expansion efforts and refinance an existing bond. Bonds were issued with five-year maturity and 4.75% coupon rate.

  According to Priit Alamäe, founder and CEO of Nortal, this is the largest bond issue to date for Nortal that was mainly subscribed by renowned institutional investors. “Success of this bond issue, active interest by investors and a coupon rate of 4.75% is a testament of Nortal’s good reputation with the investor community and a strong sign of confidence and trust,” says Alamäe.

  “I’m especially glad to see the bond issue so warmly welcomed in one of our most important home markets — the Nordics,” states Alamäe, adding that 75% of demand came primarily from institutional investors from Finland, Sweden and Norway, and 25% from investors and pension funds from Latvia, Estonia and Continental Europe.
  In past years, Nortal has been growing fast in employee numbers and revenue as well as expanding geographically. In 2018, the company acquired Dev9, a Seattle-based software engineering consultancy specializing in cloud modernization, and has invested in building a strong presence in Germany.

  “We are looking forward to furthering our offerings and accelerating growth in Germany, the Nordics and the U.S.,” adds Alamäe.

  The bond proceeds of €50 million will be used to refinance an existing bond and for general corporate purposes, allowing Nortal to continue accelerating growth through tactical acquisitions in existing markets. The issue, with five-year maturity and a 4.75% coupon rate, will pay interest semi-annually.

  For the bond issue, Pareto Securities acted as global coordinator and bookrunner, Redgate Capital as local manager, and the trustee agent is Nordic Trustee Oy.


  ÄP: Kuidas kuue päevaga 50 miljonit kokku korjata
  Nortali juht Priit Alamäe rääkis tänases Äripäeva raadio hommikuprogrammis lahti teekonna, kuidas ta kuue päevaga külastas seitset riiki selleks, et müüa investoritele usku ettevõttesse.

  "Hommikul istud lennukile, teed päev otsa kohtumisi. Õhtul võtad järgmise lennuki, sõidad järgmisesse riiki, hotell. Hommikul kohtumised, õhtul lennuk ja nii edasi," kirjeldas Alamäe võlakirja emissiooni tausta.

  Alamäe rääkis, et see töö sillutab teed börsile minekuks - kui see mõte peaks tulema, on teatud usaldussuhted loodud. "Usalduse ehitamine jae- ja institutsionaalsete investorite seas on ikka väga-väga pikk protsess. Ja nii me oleme seda kaks ja pool aastat teinud. See tähendab seda, et me iga kvartal jagame oma majandustulemusi, kommenteerime neid, me anname prognoose, täidame prognoose."

  Q: Miks just võlakiri ja miks intress natuke üle nelja protsendi?
  A: Me otsustasime minna võlakirjaturule kaks ja pool aastat tagasi ning seal oli kaks kaalutlust.
  Esiteks me oleme nii-öelda asset-light ettevõte. Meil on vähe kinnisvara, masinaid - või meil ei olegi põhimõtteliselt kinnisvara-masinaid ja klassikalises mõttes pangatagatisi.
  Seetõttu oleme pankadele väga keeruline finantseerimisobjekt, kuna klassikaline pangatagatis peab olema kinnisvara või mingi tajutav vara. Eks me oleme Eesti panganduse jaoks natukene liiga suured.
  Teine kaalutlus oli see, et kui sa kunagi tahad minna ettevõttena avalikuks, siis usalduse ehitamine jae- ja institutsionaalsete investorite seas on väga-väga pikk protsess. Me oleme seda kaks ja pool aastat teinud. See tähendab, et jagame iga kvartal oma majandustulemusi, kommenteerime neid, anname prognoose, täidame prognoose. Ehitame pikapeale üles usaldust laiemas investorite kogukonnas. Kindlasti see tuleb meile mingil hetkel kasuks.
  ….
  Q: Kuidas saaks praegu väikeinvestor Nortalisse investeerida?
  A: Tuleb pöörduda meie emissiooni korraldajate poole, kes Põhjamaades oli Pareto ja Eestis Redgate Capital.
 • Rahageeniuse portaalis Suur intervjuu Priit Alamäega: mõnes mõttes on väike ime, et meie e-riigil läheb endiselt täitsa hästi

  Börsile mineku kontekstis midagi ei mainita, samuti ei ole eriti midagi konkreetset majandustulemuste osas. Peale selle, et ettevõte on jätkuvalt kiire kasvu režiimis ja Alamäe näeb kasvu veel pikemalt.
  Q: Mis teie ambitsioon on USA turul? Kas te tahate seal pigem rahulikult kasvada või võib ka teid leida 10 aasta pärast sealsete suurettevõtete seast – ilmselt küll mitte 500, aga äkki 5000?
  A: Tead, 10 aastat on nii pikk perspektiiv, et mul ausalt ei ole aimu, mis siis toimub. Aga meil ettevõttena on DNA-sse sisse ehitatud, et eilne eesmärk on tänane norm. Kogu aeg tuleb edasi liikuda, kunagi ei saa olla rahul sellega, mis juba on. Rahulik kasv… ma arvan, et see ei ole meil kunagi teemaks.

  Q: Nii et ikka kahekordistumine?
  A: (Naerab) Mis kahekordistumine. Tahaks ikka rohkem!
  Küsimus on natuke mõtlemises. Kas tahad eelmise aastaga võrreldes 10% kasvada – või mõtled, mis on igal hetkel ettevõtte potentsiaal ja kuidas on seda võimalik realiseerida. Meie mõtlemine on sinna teise suunda.
  See tuleneb ka sellest, et oleme väga erinevatel turgudel väga erinevas arengustaadiumis. Eestis oleme selgelt kõige suurema turuosaga. Ma arvan, et Eestis teatakse, et kui on vaja teha midagi päris suurt ja keerulist, siis Nortal on selgelt parim valik.
  Soomes oleme kiirelt kasvav tubli keskmik. Samas Soome turg on Eestiga võrreldes vähemalt 10 korda suurem. Seal võiksime rahulikult olla tänasest ka viis korda suurem. USA-st rääkimata. USA-s ja Saksamaal oleme suuruse mõttes startup. Omaanis oleme ka kui mitte turuliider, siis üks turuliidritest kindlasti, kuid seal on ka turg teise dünaamikaga.
  Eri riikides on ettevõtted väga erinevas elukaare etapis, aga grupi tasemel ma ei näe, et meil võiks kasvule piir ette tulla.

 • ITuudised.ee vahendab: Nortal müüb Rootsis osa ärist, sest sünergia jäi tulemata
  Tarkvara- ja ärikonsultatsioonide ettevõte Nortal müüb turunduse automatiseerimise ärisuuna Rootsis kohalikule juhtkonnale, sest Nortali põhiäriga ei õnnestunud tekitada loodetud sünergiat.

  Ärisuuna omandavad ettevõtte juht Rootsis Jonas Ander ning turunduse automatiseerimise valdkonna juht Mathias Jonsson. Nortal sisenes Rootsi turule 2016. aastal turunduse automatiseerimise ettevõtte Element ostu teel.

  Hind ja teised tehingut puudutavad detailid ei kuulu Nortali teatel avaldamisele. Tehingu peavad veel heaks kiitma ettevõtte võlakirjainvestorid.  Huvitav, et selliseid asju võlakirjainvestorid heaks kiitma peavad. Eeldaks, et välist heakskiitu tuleb otsida kohalikust konkurentsi järelevalvega tegelevast ametiasutusest.

Teemade nimekirja